Gotowe projekty domów jednorodzinnych – tak czy nie?

Aby zdobyć projekt domu jednorodzinnego, wcale nie trzeba udawać się do architekta. Teraz można kupować gotowe projekty całkowicie przez internet. Czy to dobre posunięcie?

Odpowiedni projekt domu jednorodzinnego to podstawa budowy. Kiedyś, aby go uzyskać, trzeba było udać się do architekta. Obecnie nie jest to już konieczne, ponieważ projekt domu można kupić tak samo jak w sklepie internetowym – bez wychodzenia z domu.

Dom z gotowego projektu

W sprzedaży można znaleźć pełną paletę gotowych projektów domów jednorodzinnych – parterowych, z użytkowym poddaszem, piętrowych o różnych metrażach. To projekty praktycznie takie same jak te rysowane na zamówienie, z tym, że są oferowane wielu klientom, dlatego istnieje duża szansa, że podobny dom stanie w różnych miejscowościach w kraju.

Domy z gotowych projektów, chociaż nie są niepowtarzalne, mają jednak wiele zalet, które przesądzają o ich popularności.

Główne zalety domów z gotowych projektów:

  • projekt dostępny jest od ręki – nie trzeba czekać na jego wyrysowanie
  • szeroki wybór projektów – dzięki wielu propozycjom praktycznie każdy inwestor może znaleźć dla siebie coś interesującego
  • niskie ceny – koszt zakupu projektu gotowego to średnio około 2500 złotych
  • możliwość wprowadzania zmian w projektach – część zmian nie wymaga uzyskania zgody właściciela projektu i jest bezpłatna
  • możliwość sprawdzenia kosztorysu – wiele projektów gotowych oferowanych jest z kosztorysem ułatwiającym podjęcie decyzji o budowie domu

Zatem gotowy projekt domu to kapitalny wybór dla osób chcących posiadać własną nieruchomość. Z ofertami można zapoznać się już teraz on-line.